Ensilumenhiihdot 10.12.2016

T U L O K S E T

© Ski Jyväskylä

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16; N18; N20; N40
; N50; M50; M55; M60; M65; NYL; M45; M40; M18; M20; MYL


N8 Naiset 8 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Charlotte Knape          Espoon Hiihtoseura            6.59,2
  2. Nia Kytäjä               Valkeakosken Haka             7.04,3       0.05,1
  3. Saimi Saksinen           Ski Jyväskylä                 9.39,6       2.40,4

 Poisjääneet   1
  -   6.  40330168  Venla Salminen           Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Erkka-Voitto Heinonen    Keuruun Kisailijat            6.13,6
  2. Oskari Paananen          Pihtiputaan Tuisku            7.57,9       1.44,3
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Aarnio              Ylöjärven Ryhti               5.11,7
  2. Elli Sipponen            Jämsänkosken Ilves            5.33,2       0.21,5
  3. Olivia Puranen           Ski Jyväskylä                 6.03,4       0.51,7
  4. Viivi Jermoranta         Ski Jyväskylä                 6.34,4       1.22,7
  5. Rebecka Ek               Ski Jyväskylä                 6.52,8       1.41,1
  6. Emma Hiironen            Pihtiputaan Tuisku            7.01,5       1.49,8
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kalle Tossavainen        Ski Jyväskylä                 5.07,3
  2. Lauri Huhtanen           Ski Jyväskylä                 5.23,1       0.15,8
  3. Elias Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            5.35,3       0.28,0
  4. Eetu Vesanen             Ski Jyväskylä                 6.26,9       1.19,6
  5. Lauri Saksinen           Ski Jyväskylä                 6.58,1       1.50,8

 Poisjääneet   3
  -  19.            vacant
  -  23.  40219873  Aleksi Kallio            Ski Jyväskylä
  -  24.  40249338  Konsta Salminen          Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alissa Oja               Himangan Urheilijat           9.18,1
  1. Peppi Leppälä            Reisjärven Pilke              9.18,1
  3. Lotta Salonen            Kaipolan Vire                 9.22,8       0.04,7
  4. Ada Aarnio               Ylöjärven Ryhti               9.29,9       0.11,8
  5. Jenna Rautiala           Pyhäjärven Pohti              9.36,7       0.18,6
  6. Melia Palsinajärvi       Kaipolan Vire                 9.37,0       0.18,9
  7. Cecilia Ek               Ski Jyväskylä                10.28,0       1.09,9
  8. Mette Jermoranta         Ski Jyväskylä                11.15,4       1.57,3
  9. Anniina Hyvönen          Lahden Hiihtoseura           11.23,7       2.05,6
 10. Ella Paananen            Pihtiputaan Tuisku           11.31,0       2.12,9
 11. Kaisa Koivisto           Kaipolan Vire                12.18,4       3.00,3
 12. Saara Saksinen           Ski Jyväskylä                12.41,6       3.23,5
 13. Minja Minkkinen          Äänekosken Huima             13.32,1       4.14,0

 Poisjääneet   1
  -  30.  40248266  Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Antto-Ville Heinonen     Keuruun Kisailijat           10.17,5
  2. Elmeri Konstari          Jämsänkosken Ilves           10.51,7       0.34,2
  3. Elias Ronkainen          Jämsänkosken Ilves           10.51,8       0.34,3
  4. Sakari Sulkula           Muuramen Urheilijat          10.57,5       0.40,0
  5. Henri Hiironen           Pihtiputaan Tuisku           11.17,4       0.59,9
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Victoria Knape           Espoon Hiihtoseura            9.00,6
  2. Siiri Rasimus            Ski Jyväskylä                 9.06,4       0.05,8
  3. Varpu-Sofia Heinonen     Keuruun Kisailijat            9.21,1       0.20,5
  4. Hetta Niemelä            Lempäälän Kisa                9.34,6       0.34,0
  5. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka             9.53,1       0.52,5
  6. Eveliina Koistinen       Pyhäjärven Pohti             10.23,8       1.23,2
  7. Siiri Yijälä             Ski Jyväskylä                10.32,6       1.32,0
  8. Sanni Vanha-Aho          Pyhäjärven Pohti             10.44,2       1.43,6
  9. Camilla Minkkinen        Äänekosken Huima             11.59,7       2.59,1
 10. Elviira Peltonen         Jämsänkosken Ilves           13.55,0       4.54,4

 Poisjääneet   4
  -  47.  40255945  Sanni Räisänen           Ski Jyväskylä
  -  50.  40271760  Hanna Koivisto           Kaipolan Vire
  -  53.  40277083  Anniina Ström            Ski Jyväskylä
  -  60.  33652140  Aino Pääkkönen           Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 4.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Roope Lindroos           Noormarkun Nopsa             13.25,9
  2. Frans Böhm               Ski Jyväskylä                14.22,2       0.56,3
  3. Aarni Ronkainen          Jämsänkosken Ilves           14.25,1       0.59,2
  4. Luukas Siitonen          Ski Jyväskylä                14.51,8       1.25,9
  5. Pyry Heinonen            Ski Jyväskylä                14.54,3       1.28,4
  6. Joonas Tapanila          Ski Jyväskylä                17.25,7       3.59,8

 Poisjääneet   1
  -  68.  34509441  Eelis Meriläinen         Jyväskylän Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 4.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Roosa Vantaala           Lahden Hiihtoseura           13.15,5
  2. Hilla Niemelä            Lempäälän Kisa               13.17,5       0.02,0
  3. Vilja Kauranen           Espoon Hiihtoseura           13.17,7       0.02,2
  4. Nea Kytäjä               Valkeakosken Haka            13.22,0       0.06,5
  5. Ella Levanen             Lahden Hiihtoseura           13.30,1       0.14,6
  6. Sara Leppäsalmi          Multian Jyske                13.54,6       0.39,1
  7. Peppi Salonen            Kaipolan Vire                14.24,3       1.08,8
  8. Kaarina Nurminen         Kangasalan Kisa              14.35,4       1.19,9
  9. Elena Konstari           Kaipolan Vire                14.37,7       1.22,2
 10. Riikka Lilja             Ski Jyväskylä                16.43,6       3.28,1

 Keskeyttäneet   1
  -  73.  40461721  Anna Heikkilä            Laukaan Urheilujat
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juho Syrjäläinen         Kankaanpään Urheilijat       15.39,2
  2. Matias Hyvönen           Lahden Hiihtoseura           16.40,1       1.00,9
  3. Lauri Aaltonen           Kouvolan Hiihtoseura         17.04,0       1.24,8
  4. Sakari Hynynen           Ski Jyväskylä                17.15,3       1.36,1
  5. Lauri Ström              Ski Jyväskylä                17.43,6       2.04,4

 Poisjääneet   2
  -  85.  33607153  Santtu Salo              Ski Jyväskylä
  -  88.  31883474  Samuli Kuusinen          Kankaanpään Urheilijat
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ronja Linna              Ski Jyväskylä                17.33,3
  2. Tuuli Liukkonen          Joutsan Pommi                18.03,6       0.30,3
  3. Tessa Kuorelahti         Äänekosken Huima             18.54,1       1.20,8
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Inka Koljonen            Punkalaitumen Kunto          17.40,1
  2. Sanni Lamberg            Kangasalan Kisa              17.47,9       0.07,8
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anne Hyytiäinen          Saarijärven Pullistus        19.10,9
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tuula Rasimus            Ski Jyväskylä                18.30,5
  2. Eila Jussila             Ski Jyväskylä                19.54,9       1.24,4
  3. Sinikka Illaru           Vihdin Viesti                24.11,0       5.40,5

 Poisjääneet   1
  - 101.  27601356  Katri Munukka            Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 8 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jouko Vaali              Virtain Urheilijat           20.47,8
  2. Jarkko Kauppinen         Ski Jyväskylä                21.29,6       0.41,8
  3. Heikki Kivikko           Lahden Hiihtoseura           21.46,9       0.59,1
  4. Jari Nieminen            Padasjoen Yritys             21.55,8       1.08,0
  5. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat           22.09,5       1.21,7
  6. Mika Keronen             Kouvolan Hiihtoseura         22.42,7       1.54,9
  7. Petteri Mustonen         Muuramen Urheilijat          23.04,5       2.16,7
  8. Matti Lehtinen           Himangan Roima               23.12,8       2.25,0
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 8 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   1
  - 113.  31078072  Osmo Jahkola             Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heikki Peltonen          Joutsan Pommi                17.41,7
  2. Tapio Nieminen           Virtain Urheilijat           17.55,8       0.14,1
  3. Jouko Ilomäki            Virtain Urheilijat           20.29,7       2.48,0
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leino Nisula             Virtain Urheilijat           18.12,4
  2. Juhani Rissanen          Siilinjärven Hiihtoseura     19.15,6       1.03,2
  3. Matti Huuhka             Nastolan Naseva              19.46,5       1.34,1
  4. Jussi Palonen            Viitasaaren Viesti           20.49,4       2.37,0

 Poisjääneet   1
  - 123.  29919871  Aulis Pihlajasaari       Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

NYL Naiset 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Kainulainen         Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.14,6
  2. Emilia Myllykoski        Noormarkun Nopsa             16.41,9       0.27,3
  3. Heidi Lindfors           Vaasan Hiihtäjät             16.46,8       0.32,2
  4. Riikka-Liisa Räsänen     Jämin Jänne                  16.48,0       0.33,4
  5. Emma Hämäläinen          Ski Jyväskylä                16.56,6       0.42,0
  6. Jenni Raivio             Ski Jyväskylä                16.59,0       0.44,4
  7. Terhi Pollari            Tampereen Pyrintö            17.02,6       0.48,0
  8. Noora Kivikko            Lahden Hiihtoseura           17.05,6       0.51,0
  9. Tiia Huuskonen           Pyhäjärven Pohti             17.10,9       0.56,3
 10. Ida Meriläinen           Ski Jyväskylä                17.15,9       1.01,3
 11. Alisa Pyrrö              Lahden Hiihtoseura           17.21,6       1.07,0
 12. Piritta Määttä           Kuusamon Erä-Veikot          18.00,8       1.46,2
 13. Saana Kankaanpää         Pargas IF                    18.19,1       2.04,5
 14. Anne Pitkänen            Punkalaitumen Kunto          19.38,2       3.23,6
 15. Suvi Vesanen             Ski Jyväskylä                21.53,3       5.38,7

 Poisjääneet   3
  - 131.  22706528  Heini Nikander           Vihdin Viesti
  - 134.  27506383  Anne Mäkinen             Ski Jyväskylä
  - 135.  23495508  Lotta Tuominen           Seinäjoen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Toni Illaru              Vihdin Viesti                28.43,3
  2. Tero Karppinen           Kouvolan Hiihtoseura         29.00,5       0.17,2
  3. Kimmo Kaario             Jämsänkosken Ilves           31.22,8       2.39,5
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tero Viik                Äänekosken Huima             29.02,9
  2. Ilkka Nurminen           Kangasalan Kisa              29.39,8       0.36,9
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Patrik Siekkinen         Jämsänkosken Ilves           27.08,1
  2. Pyry Ahonen              Puijon Hiihtoseura           27.38,7       0.30,6
  3. Tuomas Tuikka            Viitasaaren Viesti           29.29,0       2.20,9

 Poisjääneet   2
  - 152.  40268122  Juho Hämäläinen          Ski Jyväskylä
  - 155.  34100248  Markus Malmberg          Jämsänkosken Ilves
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olli Haavisto            Tampereen Yritys             24.54,4
  2. Joona Koponen            Tampereen Yritys             25.29,8       0.35,4
  3. Teemu Eerola             Tampereen Yritys             25.37,3       0.42,9

 Poisjääneet   1
  - 158.  30737563  Tero Pesonen             Pyhäjärven Pohti
Sarjaluettelo

MYL Miehet 12 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Henri Jelonen            Jämsänkosken Ilves           29.08,2
  2. Miika Ruokonen           Vehkalahden Veikot           29.23,4       0.15,2
  3. Veli-Matti Räsänen       Jämsänkosken Ilves           29.39,2       0.31,0
  4. Olli Tyrväinen           Pargas IF                    30.17,6       1.09,4
  5. Olli Vertanen            Saarijärven Pullistus        30.20,2       1.12,0
  6. Mikko Harju              Jämsänkosken Ilves           30.23,7       1.15,5
  7. Jarmo Rissanen           Oulun Hiihtoseura            30.23,8       1.15,6
  8. Eerik Puranen            Saarijärven Pullistus        30.56,4       1.48,2
  9. Juuso Suortti            Vehkalahden Veikot           31.07,2       1.59,0
 10. Ville Tuukkanen          Ski Jyväskylä                31.13,9       2.05,7
 11. Mikko Marjamaa           Posion Pyrintö               31.16,8       2.08,6
 12. Wilhelm Stenbacka        Ski Jyväskylä                31.19,0       2.10,8
 13. Olli-Pekka Nuuttila      Kuhmoisten Kumu              31.41,7       2.33,5
 14. Toni Huuskonen           Ski Jyväskylä                31.45,9       2.37,7
 15. Jeri Koponen             Tampereen Yritys             32.02,1       2.53,9
 16. Kimmo Lajunen            Valkeakosken Haka            32.14,7       3.06,5
 17. Pekka Karppanen          Saarijärven Pullistus        32.38,5       3.30,3
 18. Jussi Tuukkanen          Ski Jyväskylä                32.46,7       3.38,5
 19. Santeri Schildt          Ski Jyväskylä                33.31,5       4.23,3
 20. Markus Mattola           Pihtiputaan Tuisku           34.24,3       5.16,1
 21. Ilari Sulkula            Muuramen Urheilijat          34.35,7       5.27,5
 22. Ilmo Räisänen            Ski Jyväskylä                36.21,5       7.13,3
 23. Toni Saari               Ski Jyväskylä                37.07,8       7.59,6
 24. Petteri Huikko           Joutsan Pommi                38.08,6       9.00,4

 Poisjääneet   1
  - 183.  27455078  Olli Jarva               Imatran Urheilijat
Sarjaluettelo