Harjoitusryhmät

Ski Jyväskylä Hippohiihtokoulu

Hippohiihtokoulut (4-7v)

Hiihdon leikinomaista alkeiden opettelua ja suksilla olemista. Hippohiihtokoulut kokoontuvat 5 kertaa (vko 4-8). Hippohiihtokoulut 2018 alkavat lumitilanteen mukaan tammi-helmikussa. Lisäinfoa tulossa lähempänä talvea.

Ski Jyväskylä Alueelliset hiihtokoulut
Ski Jyväskylä alueelliset hiihtokoulut

Lasten Keskimaan hiihtokoulut (6-11v)

Hiihdon perustekniikoiden opettelua leikinomaisesti. Hiihtokoulut alkavat syyskuussa ja kestävät maaliskuuhun. Hiihtokoulut alkavat viikolla 36.

Ryhmät:

MA 18-19 Keljonkangas. Ohjaaja: Heidi Jousmäki (heidi.a.e.jousmaki@student.jyu.fi, 040-5732135)

TI 18-19 Laajavuori. Ohjaaja: Jenni Raivio (jenni.raivio@outlook.com, 040-7666030)

KE 18-19 Huhtasuo Ohjaaja: Noora Kilpeläinen (noora.a.kilpelainen@student.jyu.fi, 050-4016086)

Ilmoittautuminen: osoitteeseen skijyvaskyla@gmail.com. Ilmoita lapsen nimi, osoite sekä huoltajan puhelinumero sekä sähköpostiosoite.

Ryhmien ohjaajien tiedot sekä ohjelma tullaan päivittämään tälle sivulle. Lisätietoja: skijyvaskyla@gmail.com, Heidi 044-9922012)

Ski Jyväskylä juniorivalmennusryhmä

Juniorivalmennusryhmä (8-12V)

Harraste- ja kilpahiihtäjille. Treenit pyörivät ympäri vuoden.  
Laajavuori ke klo. 18-19:30
Valmentajat: Erika Pyssysalo (erika.pyssysalo@gmail.com, 040-5952693) ja Vesa Raussi (vesa.raussi@kolumbus.fi, 040-0461719)

 

Joukkueenjohtaja: Pertti Pulkkinen (pertti.pulkkinen@gmail.com, 044-5434548)

Ski Jyväskylä Hopesomparyhmä

Hopeasomparyhmä (12-15v)

Harraste- ja kilpahiihtäjille.
Valmentajat: Anni Ruostekoski (anni.h.k.ruostekoski(a)student.jyu.fi, 050-4076107) ja Olli Tyrväinen (olli.p.tyrvainen(a)student.jyu.fi)

Joukkueenjohtaja: Pertti Pulkkinen (pertti.pulkkinen@gmail.com, 044-5434548)

Ski Jyväskylä NAT-ryhmä

Nuorten ryhmä (16-23v)

Nuorten SM-sarjoissa hiihtävien harjoitusryhmä, jonka kauden päätavoitteena ovat nuorten SM-kisat, Suomen Cupin kisat sekä aikuisten SM-hiihdot. 

NAT-ryhmän yhteisharjoitukset pidetään yhdessä aikuisten ja veteraanien kanssa.

Joukkueenjohtaja: Esa Hynynen (esa.hynynen@kihu.fi, 040-5604343)

 

 

Ski Jyväskylä aikuiset

Aikuiset
Aikuisryhmään (n.20-35v) kuuluvat harjoittelevat ja kilpailevat päätavoitteenaan Suomen Cupin osakilpailut ja SM-kilpailut. Kuluvana talvena ryhmän päätavoite on naisten puolella tähdätä SM-viestissä 10 parhaan joukkoon sekä hiihtää yksilöinä hyville sijoituksille Suomen Cupissa ja SM-kilpailuissa.

Aikuisryhmäläisten yhteisharjoitukset järjestetään yhdessä mastersien kanssa.

Joukkueenjohtaja: Juha Tuikkanen (juha.tuikkanen(a)valio.fi; 050-3940403)

Ski Jyväskylä masters

Veteraanit kilpa-/harraste​

Seuran varttuneemmat jäsenet harjoittelevat kukin omalla tasollaan ja tavoillaan kohti omia tavoitteitaan. Ryhmä harjoittelee syyskaudella yhdessä kaksi kertaa viikossa rullahiihto- ja sauvarinneharjoitusten muodossa. Talvikaudella yhteisharjoituksia on keskimäärin 1krt/vk. Ryhmä harjoittelee yhdessä aikuisten ryhmän kanssa ja harjoituksiin osallistuu usein myös hiihtäjiä nuoremmista ryhmistä. 

Päätavoitteina ryhmän hiihtäjillä ovat veteraanien SM-hiihdot (ja MM-hiihdot) sekä erityisesti pitkän matkan hiihdot niin Suomessa kuin ulkomailla.

Ryhmän vetäjä: Heikki Karjaluoto (heikki.karjaluoto(a)elisanet.fi, 044-536 1637)

 

Marraskuu 2017

Viikko 47

    Ei tapahtumia
Marraskuu 2017
44 1 2 3 4 5
45 6 7 8 9 10 11 12
46 13 14 15 16 17 18 19
47 20 21 22 23 24 25 26
48 27 28 29 30

Ski Jyväskylä logo
Ski Jyväskylä sinettiseura
Ski Jyväskylä tukijat osa 1
Ski Jyväskylä tukijat osa 2